CHOVATELÉ DRŮBEŽE

Zpráva za rok 2016 o našich chovatelích drůbeže

Každý náš chovatel drůbeže splnil svou základní povinnost a vystavil něco ze svých odchovů na naší místní výstavě drobného zvířectva. Je to taková samozřejmost, ale je potřeba jim za to poděkovat.

Přítel Zdeněk Adamec vystavil zdrobnělé velsumky a křepelky.

Mladý chovatel Jenda Bartůšek vystavoval rousné porcelánové. Mimo to byl vyhodnocený na oblastní výstavě v Ořechově jako nejlepší mladý chovatel a měl nejlépe ohodnoceného jedince ve velké drůbeži - plymutky bílé. Vystavil i na krajské výstavě mláďat v Jezeřanech – Maršovicích.

Přítel Libor Bartůšek předvedl svoje bílé plymutky, přítel Rosťa Broskva zvyšuje úroveň naší drůbeže chovem české husy, a byl vyhodnocen jako nejlepší chovatel vodní drůbeže na oblasti Brno.

Přítel Petr Machálek zabodoval i na Jihomoravské krajské výstavě čestnou cenou za hempšírky. Stejně byly oceněny i vlašky našeho předsedy Petra Pelouška. Za svou chovatelskou práci byl vyhodnocený v oblastní soutěži hrabavé drůbeže na třetím místě. Pro boj s nedostatkem chovného materiálu méně vystavoval zdrobnělé češky přítel Laďa Procházka. Díky tolerantním posuzovatelům byl poctěný čestnou cenou na speciální výstavě českých slepic.

Pro příští období bychom mohli být vstřícnější vůči okolním chovatelským spolkům a na jejich i nesoutěžních výstavách se každý prezentovat byť jenom jedním kusem ze svého odchovu. Vyjádřit tak naši podporu v jejich snažení, pro dobrý pocit z účasti u přátel.

 

 

Naše základní oraganizace má celkem 10 chovatelů drůbeže. Jedná se o tyto chovatele :

Adamec Zdeněk, Adamcová Lucie, Bartůšek Libor, Bartůšek Jiří, Bartůšek Jan, Machálek Petr, Peloušek Petr, Nečas Zdeněk, Procházka Vladimír, Broskva Rostislav

chovající následující drůbež : plymutka bílá, hempšírka, vlaška koroptví, vlaška rodobarvá, česká zlatá kropenka, velsumka, rousné zakrslé, hedvábničky, kachnu pižmovou a českou husu a křepelku japonskou – masnou ve více barevných rázech.

Nejvýznamější akcí za minulé období byla naše výstava, kde vystavovali všichni členové. Během minulého roku vystavovali naši členové na výstavách v Ořechově, Ivančicích, Radosticích, Říčanech, na oblastní výstavě v Unkovicích, kde jsme se nezapojili do soutěže organizací pro malý počet vystavovaných zvířat.

Vystavovali jsme i na krajské výstavě v Břeclavě na klubové výstavě české zlaté kropenky, kde úspěšně vystavoval Vl. Procházka a na výstavě v rakouském Laa, kde naše vlašky vyhrály výstavu.

Přítel Broskva vystavoval úspěšně českou husu v Přerově.

Do celoroční soutěže drůbežářů se z naší organizace nikdo nezapojil a soutěž pro malý počet zájemců za minulé období nebyla vyhodnocena. Kroužky pro příští období jsou odebrány a připraveny k rozebrání.

 

TOPlist